O czym pamiętać podczas kupowania odzieży wojskowej?

O czym pamiętać podczas kupowania odzieży wojskowej?

Odzież militarna noszona jest nie tylko przez żołnierzy. Ubrania z tej kategorii cenione są przez miłośników bushcraftu i aktywności outdoorowych. Tego typu akcesoria charakteryzują się zwykle bardzo wysoką wytrzymałością i odpornością na szkodliwe oddziaływanie warunków atmosferycznych. Chcąc długo cieszyć się ich korzystnymi właściwościami należy jednak odnaleźć ubrania wysokiej jakości dopasowane do zapotrzebowania. Jak tego dokonać?

Jak wybrać odzież wysokiej jakości?

Podczas dobierania wojskowych ubrań należy dowiedzieć się, z jakiego materiału zostały wykonane. Do najbardziej polecanych zalicza się włókna naturalne, takie jak bawełna. Oprócz niej korzystnym rozwiązaniem są też specjalistyczne tkaniny łączące w sobie bawełnę z włóknami syntetycznymi, takimi jak poliester. Istotne jest to, aby odzież wojskowa zapewniała odpowiednią cyrkulację powietrza. Nie powinno się więc kupować ubrań wykonanych wyłącznie z włókien syntetycznych.

Podczas dobierania wojskowych ubrań należy dowiedzieć się, z jakiego materiału zostały wykonane

W przypadku wietrznej, wodoodpornej i przeciwwiatrowej odzieży często można spotkać się z problemem niewystarczającego dopływu powietrza. Ochronne membrany mogą bowiem ograniczać oddychalność. W takich przypadkach warto upewnić się, że w ubraniu pojawiają się wywietrzniki, które mogą być np. zapinane na zamek.

Sposób wykonania ubrań – na co zwrócić uwagę?

Oprócz klasy materiałów, na jakość odzieży wojskowej wpływa to, jak została wykonana. W przypadku każdej części ubioru ważne jest to, aby wszystkie szwy były solidne i odporne na rozdarcie. Poszukując odzieży chroniącej przed wilgocią należy upewnić się też, że miejsca połączenia materiału nie będą przemakały. Oglądając ubranie powinno się sprawdzić, czy na jego powierzchni nie ma odstających nitek ani widocznych śladów po klejeniu. Będzie to świadczyło o solidności produktów.

O czym jeszcze warto pamiętać?


Odzież wojskowa bywa też nazywana taktyczną. Wiąże się to z tym, że w pewien sposób może pełnić rolę narzędzia. Noszona w terenie ma nie tylko zapewnić organizmowi odpowiednią temperaturę i ochronę, ale też ułatwić funkcjonowanie noszącej jej osobie. Poszukując odpowiednich akcesoriów warto więc upewnić się, że zostały zaopatrzone w dużą ilość wygodnych w obsłudze kieszeni. Przydatne będą też różnego rodzaju systemy umożliwiające mocowanie ekwipunku.

Militarna odzież sprawdzi się w górach, w lesie i podczas ćwiczeń terenowych. Wysokiej klasy ubrania dopasowane do potrzeb z pewnością okażą się korzystnym wyborem. Zapewnią odpowiednią ochronę i komfort w różnych warunkach.

 

Previous post Buty taktyczne – rodzaje
Next post Plecak taktyczny – jak wybrać odpowiedni model?