Kurtka wojskowa – jak wybrać odpowiedni model?

Kurtka wojskowa – jak wybrać odpowiedni model?

Na odzież wojskową decydują się zarówno osoby związane z militariami, jak i fani bushcraftu i wypraw outdoorowych. Ubrania z tej kategorii należą do opcji najlepiej sprawdzających się w terenie przy różnych warunkach pogodowych. Wśród wojskowych kurtek odnaleźć można wiele modeli, które okażą się korzystnym rozwiązaniem w poszczególnych sytuacjach. Jak dopasować odpowiednie akcesorium do swojego zapotrzebowania?

Czym charakteryzują się dobre kurtki wojskowe?

Poszukując elementu ubioru z tej kategorii należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał i jakość wykonania. Wojskowa odzież wierzchnia jest zwykle tworzona ze specjalistycznych materiałów wykorzystujących innowacyjne technologie. Wybierając kurtkę warto upewnić się, że została uszyta z tkaniny wysokiej klasy i jest solidna. Ważne aspekty to m.in. dopasowanie właściwego rozmiaru i wyposażenie kurtki w dodatkowe kieszenie i elementy zwiększające jej funkcjonalność w terenie. Najważniejsze jest jednak dobranie właściwego modelu do warunków pogodowych. Jak tego dokonać?

Jak wybrać odzież wierzchnią na wiosnę i jesień?

W okresie przejściowym jednym z bardziej praktycznych rozwiązań jest noszenie kilku warstw ubioru. Kurtka wojskowa przeznaczona na ten czas będzie więc modelem dość cienkim, który łatwo jest nałożyć na militarny sweter lub bluzę polarową. Do cenionych rozwiązań zalicza się tutaj technologie softshell i hardshell. Modele te wyposażone są w membrany chroniące przed wiatrem lub wiatrem i deszczem. Poszczególne modele różnią się stopniem oddychalności materiału.

Właściwie dobrane ubranie wierzchnie powinno być odporne na deszcz i przenikanie wilgoci oraz podmuchy wiatru. Cenionymi aspektami są też otwory wentylacyjne na zamek. Ze względu na to, korzystnych rozwiązań warto szukać też pośród kurtek taktycznych. Modele z tej kategorii wykorzystują technologie łączenia kilku warstw tkanin, aby zapewnić im odpowiednie właściwości.

Zimowa kurtka, która sprawdzi się w terenie

Wśród zimowych kurtek najbardziej cenione są modele puchowe. Ich lekkość i szczególne właściwości izolacji cieplnej pozwalają zachować bezpieczeństwo nawet przy bardzo niskich temperaturach. Ze względu na to, że nie zawsze posiadają właściwości przeciwdeszczowe, warto oprócz nich posiadać również modele taktyczne. Kurtka wojskowa dopasowana do pogody i zapotrzebowania uchroni użytkowników przed zmarznięciem i zmoknięciem. Może zapewnić też odpowiedni komfort zarówno podczas militarnych ćwiczeń w terenie, jak i bushcraftowych wypraw (więcej).

Next post Buty taktyczne – rodzaje