Czym jest ASG?

Czym jest ASG?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się AirSoftGun, czyli wciągająca gra zespołowa. Jest to idealny sposób na spędzenie wolnego dnia z przyjaciółmi.

Zasady gry w AirSoftGun

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się AirSoftGun, czyli wciągająca gra zespołowa

Kulki są bardzo małe, dlatego trafienie praktycznie nie boli. Nie są też wypełnione farbą, dlatego nie jest konieczne ubieranie specjalnego stroju. Oczywiście lepiej mieć pełne umundurowanie, ale w rzeczywistości najważniejsze są okulary ochronne. Chodzi przede wszystkim o to, żeby dobrze zabezpieczyć oczy. Kulka jest bardzo mała i ma średnicę 6 mm, dlatego może przypadkowo trafić do oka i wtedy uraz będzie poważny. Oczywiście nie należy celować w oczy, ale nie zawsze mamy na wszystko wpływ. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne, które zmieniają się bardzo szybko. Repliki ASG (https://www.specshop.pl/pol_m_Airsoft_Repliki-broni-ASG-323.html) są znane dłużej od broni do paintballu. Już po II wojnie światowej wojsko japońskie używało tego typu replik w celach szkoleniowych. Żołnierze w ten sposób uczyli się obsługi prawdziwej broni palnej. Najbardziej zainteresowani tematem powinni być fani militariów. Używa się zazwyczaj kulek kompozytowych, które same w sobie raczej nie powinny wyrządzić żadnej krzywdy. Zakup okularów ochronnych jest niemniej ważny niż zakup samej repliki. Do wyboru są modele elektryczne, gazowe oraz sprężynowe. Najtaniej i najłatwiej można dostać modele sprężynowe, ponieważ są dostępne praktycznie wszędzie. Trzeba jednak pamiętać, że ich możliwości w porównaniu do elektrycznych są mocno ograniczone.

Rodzaje replik


Przede wszystkim konieczne jest przeładowywanie broni po każdym wystrzale. To nas mocno spowalnia, przez co jesteśmy łatwiejszym celem dla przeciwnika. Z kolei repliki elektryczne umożliwiają strzelanie pełnymi seriami. Nawet kilkadziesiąt kulek jesteśmy w stanie wystrzelić z takiej broni w ciągu minuty. Jest to bardzo mocny ostrzał, który może pokrzyżować plany wroga. Najlepiej zakupić replikę i okulary ochronne u sprawdzonego producenta, który cieszy się pozytywną opinią. Wszystkie repliki są wyprodukowane w skali 1:1, dzięki czemu ciężko je odróżnić od prawdziwej broni. Mało doświadczone osoby nie dostrzegają detali, dlatego mogą się łatwo pomylić. Oczywiście masa repliki jest dużo mniejsza niż prawdziwej broni palnej. Uczciwość jest podstawową zasadą AirSoftGun i każdy powinien o tym pamiętać. Trafiony uczestnik musi jak najszybciej zejść z terenu zabawy, żeby nie zostać trafionym po raz drugi. Drużyny powinny przed rozpoczęciem ustalić plan taktyczny i się go trzymać. Każdy członek drużyny musi mieć przydzielone zadania i je realizować.

 

Previous post Magpul
Next post Produkty firmy Helikon